Geekozaurowy zawrót głowy na Coperniconie.

Jakoś tak niestety wychodzi, że Geekozaury zawalone kilkoma projektami, o których wkrótce mam nadzieję poinformujemy, nie opublikowały ostatnio żadnego treściwego wpisu. Za co serdecznie przepraszają. I obiecują poprawę.

Ale za to ostatnio bardzo udzielamy się konwentowo – na Polconie łącznie 11 godzin prelekcji, teraz ruszamy właśnie na Copernicon (dosłownie – gdyż piszę te słowa z pokładu Polskiego Busa relacji Kraków – Toruń), gdzie zrobimy dla was aż 9 punktów programu (z czego 7 godzin z rzędu w sobotoę….) – prelekcje Geekozaurowe, Wolsungowe oraz dwa zaj.. znaczy świetne konkursy.

copernicon

piątek, 20:00 – Popkulturowa II – Geekozaurowy podręcznik dobrego konwentowania dla początkujących i nie tylko
Nie garb się, zawiąż buty, wytrzyj nos i dumnie prezentuj klubową koszulkę. W końcu to konwent, święto fanów, dzień radości dla każdego fantasty! Jeśli nie do końca wiesz, co robić na takiej imprezie, chciałbyś bawić się jeszcze lepiej i wyjeżdżać z setką nowych znajomych, koniecznie musisz wpaść na to spotkanie. Geekozaur to zwierzę popkulturowe, wychował się na konwentach i ma ich na koncie grubo ponad trzy setki. Chętnie podzieli się doświadczeniem, a może nawet opowie kilka przaśnych anegdotek..?

sobota, 10:00 – Popkulturowa I – Subiektywna lista Geekozaura: 30 Największych Łotrów Geekozaur prezentuje: Ranking 30 Największych Łotrów Popkultury! Oto subiektywne zestawienie postaci z filmów, seriali, gier, książek i komiksów (i nie tylko) z piętnem nerdozy bądz geekizmu. Jak to zwykle bywa w takich rankingach, zaczniemy od końca. Napięcie trzeba stopniować. A zatem złapcie się mocno krzesełek i ruszamy na wyprawę przez trzewia popkulturowego ZŁA!

sobota 11:00 – Popkulturowa II – Te cudowne lata osiemdziesiąte – nostalgiczna podróż z Geekozaurem
Wychowaliśmy się w latach 80. Na książkach o Indianach i kowbojach, przygodach pana Samochodzika i innych niezwykłych bohaterów. Na komiksach, które były fajnymi, ciekawymi historiami. Na najróżniejszych filmach – od Goonies i Niekończącej się opowieści przez Conana, aż po Rambo i Commando. A to nie wszystkie wspaniałe zapomniane rzeczy, które zrobiły z nas nerdów. Bo były jeszcze: podchody, budowanie baz, mówiące zwierzęta, skarby, statki i szabelki. Oranżada w proszku, kapiszonowce i karabiny na baterie..
Ostrzeżenie: na tej prelekcji poleje się wyjątkowa ilość nostalgii. Osoby uczulone na wywody osobiste, wspominanie przeszłości i syndrom „za naszych czasów było lepiej” proszone są o wyrozumiałość.

sobota 12:00 – Konkursowa I – Konkurs z zupełnie innej beczki – Odwrócony Monty Python
My wiemy gdzie umieszcza się bagaż w latającej owcy, jak szybko macha skrzydłami jaskółka (afrykańska i europejska), ilu Szkotów wygrało Wimbledon, w której deklinacji odmienia się Rzymian, jakie rany są powierzchowne i co zrobią wtedy Lancelot, Galahad i ja. Wy nie musicie. To w końcu konkurs z zupełnie innej beczki! Jeśli znacie twórczość Pythonów chociaż troszkę, na pewno umrzecie z nami ze śmiechu!

sobota 13:00 – Konkursowa I – Niezwykle Prosty Omnibus Ogólnofantastyczny
Ten konkurs jest prosty. Pytania są łatwe. Banalnie łatwe. Wystarczy tylko znać podstawy kanonu SF&F. Obiecujemy, że będzie naprawdę, naprawdę prościutko. Słowo Geekozaura! A na zwycięzcę czekać będzie medal z kartofla i zaszczytny tytuł Niezwykłego Omnibusa (w opakowaniu zastępczym).

sobota 14:00 – RPG I – Wolsung dla początkujących
Jeżeli w Twojej głowie zrodziło się kiedyś marzenie, aby w grze fabularnej połączyć ryk silników parowych z trzaskaniem wyładowań magii, a stonowane wiktoriańskie wnętrza zapełnić dynamiczną akcją w stylu Indiany Jonesa, to Wolsung jest systemem właśnie dla Ciebie. Przyjdź, zobacz na własne oczy i daj się wciągnąć w bogaty i niepowtarzalny świat Wolsunga!

sobota 15:00 – RPG I – Wolsung dla zaawansowanych
Myślisz, że na steampunku zjadłeś już zęby? Że udały Ci się już wszystkie sztuczki, Główny Zły to dla Ciebie płotka, a hordy nazistowskich zombie zjadasz na śniadanie? Przyjdź na naszą prelekcję i przekonaj się, jak dużo wiesz o Wolsungu, a jednocześnie, jak wiele jeszcze możesz się nauczyć O tym, jak prowadzić Wolsunga starym wyjadaczom, opowiedzą twórcy gry.

sobota 16:00 – RPG I – Slawia – Rzeczpospolita Przeklęta
Stało się. Po długim oczekiwaniu i ciężkich bojach przełamaliśmy Smoczą Klątwę. Nowy dodatek do Wolsunga, Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta, trafił w końcu do sprzedaży. Jeśli jeszcze nie mieliście go w rękach – przyjdźcie koniecznie, dowiedzieć się, co takiego wysmażyliśmy. Jeżeli znacie go na wyrywki – wpadnijcie po to, żeby dowiedzieć się tych paru szczególików, które nie trafiły do ostatecznej wersji podręcznika.

sobota 19:00 – Popkulturowa I – Geekozaur poleca: najlepsze seriale
Geekozaur bardzo lubi seriale. Są one zasadniczym składnikiem jego diety. Pożera ich mnóstwo – a dziś powie o kilku swoich ulubionych. Ale nie tylko – zdradzi również, jak powstaje telewizyjna magia, która przykuwa nas na długie godziny przed srebrny ekran. Prelekcja nie tylko dla serialożerców.