Geekozaur gościem Nawikonu

Uwielbiamy konwenty w Rzeszowie. Byliśmy na wszystkich R-konach, lucek był na wszystkich Nawikonach (Puszon nie był, bo zawsze marudził „tydzień później jest Essen”). Klimat dawnych krakowskich konwentów, miła atmosfera, fajni ludzie oraz zawsze ciekawy (i na szczęście nierozepchany do granic możliwości program) sprawiają, że warto tu bywać.

Tym milej się Geekozaurowi zrobiło, że zostaliśmy na Nawikon zaproszeni jako oficjalni Goście konwentu (tacy wymienieni w zakładce Goście). Dwa razy powtarzać nam nie trzeba, dlatego w dniach 18-20 października będziemy w Rzeszowie, gdzie i was zapraszamy. Będziecie dobrze się bawić. Choćby dlatego, że szykujemy naprawdę fajne prelekcje – w tym jedną z Pierwszym Sarmatą III RP – Jackiem Komudą.

nawikonJako się rzekło – planujemy kontynuować spotkania z cyklu Geekozaur i przyjaciele. Na Polconie towarzyszyło nam dwóch Jakubów (Ćwiek i Wiśniewski), z kolei na Nawikonie prelegować będziemy z dwoma Jackami – Komudą i Gołębiowskim (znanym lepiej jako Darken). A do tego rozpoczynamy już oficjalnie (na Coperniconie była nieoficjalna prapremiera) Geekozaurowe Omnibusy – konkursy, w których pytamy o rzeczy pozornie łatwe, z baaardzo różnych dziedzin fantastyki. Czujesz się Omnibusem? Przyjdź.

Najpierw nasza prezentacja jako Gości Nawikonu:

Geekozaur.pl – intertekstualny blog Puszona i lucka o fanach, konwentach, filmach, serialach, komiksach, książkach, jedzeniu i innych hobby w krytycznym sosie postmodernistycznej nerdozy.
Michał ‚Puszon’ Stachyra – wydawca Wolsunga, właściciel Kuźni Gier i marki Gry Na Zamówienie. Współautor przeszło 20 gier planszowych i karcianych (min. Wiedźmin, Kapitan Bomba, Wiochmen), autor tekstów do Wolsunga. Były redaktor naczelny Magazynu Gry Planszowe. Publikował m.in. w Magii i Mieczu, Labiryncie, Hyperionie, Science Fiction i licznych portalach internetowych. Organizator licznych konwentów, prelegent i osobowość fandomowa.
Maciej ‚lucek’ Sabat – współautor Wolsunga i kilku gier planszowych, tłumacz, redaktor. Ceniony wychowawca na RPGowycyh obozach,organizator całej masy konwentów, publikował m.in. w Literdarze, Filmradarze i jeszcze kilku miejscach, o których nie chcecie wiedzieć. Maczał też swoje palce w kilku innych projektach związanych z grami bez prądu (jako autor, redaktor, tłumacz). Znawca bardzo szeroko pojętej popkultury. Niezwykła osobowość i osobistość.

lucpusz2

A oto i szczegóły programu z naszym udziałem:

Piątek, g. 19.00, blok 2: Geekozaur poleca najlepsze (nie tylko) geekowskie seriale
Geekozaur.pl: Maciej ‚lucek’ Sabat, Michał ‚Puszon’ Stachyra
Geekozaur bardzo lubi seriale. Są one zasadniczym składnikiem jego diety. Pożera ich mnóstwo – a dziś powie o kilku swoich ulubionych. Ale nie tylko – zdradzi również, jak powstaje telewizyjna magia, która przykuwa nas na długie godziny przed srebrny ekran. Między innymi o Utopii, House of Cards, Grze o Tron, HIMYM, BBT i Family Guyu. Prelekcja nie tylko dla serialożerców.

Piątek, g. 20.00, blok 1:  Wolsung dla początkujących
Maciej ‚lucek’ Sabat, Michał ‚Puszon’ Stachyra
Jeżeli w Twojej głowie zrodziło się kiedyś marzenie, aby w grze fabularnej połączyć ryk silników parowych z trzaskaniem wyładowań magii, a stonowane wiktoriańskie wnętrza zapełnić dynamiczną akcją w stylu Indiany Jonesa, to Wolsung jest systemem właśnie dla Ciebie. Przyjdź, zobacz na własne oczy i daj się wciągnąć w bogaty i niepowtarzalny świat Wolsunga!

Sobota, g. 12.00, blok  1: [Cenzura] czyli o tym co zakazane w RPG.
Geekozaur i przyjaciele: Maciej ‚lucek’ Sabat, Michał ‚Puszon’ Stachyra oraz Jacek ‚Darken’ Gołębiowski
O wszystkim co nielegalne i niedozwolone. Zbereźne, brzydkie, krwawe, sadystyczne, a nawet złe. O tym powiemy co nieco. A jeszcze więcej opowiemy jak wykorzystać to wszystko na sesjach RPG w taki sposób, aby nie ocierać się z jednej strony o śmieszność z drugiej o zbereźności. Będzie na pewno intrygująco i ciekawie. Nie powinieneś być w tym czasie nigdzie indziej.

Sobota, g. 14.00, blok  2:  Jak stworzyć świetnego RPGa
Geekozaur i przyjaciele: Maciej ‚lucek’ Sabat, Michał ‚Puszon’ Stachyra oraz Jacek Komuda
Autorzy znakomitych polskich systemów RPG: Dzikie Pola i Wolsunga ujawnią tajniki warsztatu.Opowiedzą co jest najważniejsze przy tworzeniu gier fabularnych (i dlaczego jest to pasja), zdradzą kulisy prac nad swoimi erpegowymi Opus Magnum. A wszystko to ubarwione licznymi dygresjami i uwagami na temat dzieł konkurencji.

Sobota, g. 17.00, blok  1:  Wolsung dla zaawansowanych
Maciej ‚lucek’ Sabat, Michał ‚Puszon’ Stachyra
Myślisz, że na steampunku zjadłeś już zęby? Że udały Ci się już wszystkie sztuczki, Główny Zły to dla Ciebie płotka, a hordy nazistowskich zombie zjadasz na śniadanie? Przyjdź na naszą prelekcję i przekonaj się, jak dużo wiesz o Wolsungu, a jednocześnie, jak wiele jeszcze możesz się nauczyć O tym, jak prowadzić Wolsunga starym wyjadaczom, opowiedzą twórcy gry.

Sobota, g. 19.00, blok 2: Geekozaurowy Omnibus (2 godziny)
Geekozaur.pl: Maciej ‚lucek’ Sabat, Michał ‚Puszon’ Stachyra
Ten konkurs jest prosty. Pytania są łatwe. Banalnie łatwe. Wystarczy tylko znać podstawy kanonu SF&F. Obiecujemy, że będzie naprawdę, naprawdę prościutko. Słowo Geekozaura! A na zwycięzcę czekać będzie medal z kartofla i zaszczytny tytuł Niezwykłego Omnibusa (w opakowaniu zastępczym). Szykujcie się na baaaardzo różne kategorie.

Do zobaczenia w Rzeszowie!

#0030

Geekozaury
Geekozaur – intertekstualny blog Puszona i lucka o filmach, serialach, komiksach, książkach, fanach, konwentach, muzyce, jedzeniu i innych hobby w krytycznym sosie postmodernistycznej nerdozy.
Obserwuj nas na Facebooku!
Maciej ‚lucek’ Sabat i Michał ‚Puszon’ Stachyra